Пн-Пт: з 10:00 до 18:00

м. Одеса, вул. Середньофонтанська 19, оф. 314

Мати домашню сауну для багатьох – мрія. Адже як приємно отримати відпочинок після важкого трудового дня або підбадьорити себе перед його початком. Парилка відмінно омолоджує шкіру, відновлює її пружність, водний баланс, а ще є панацеєю для вашого зовнішнього вигляду після веселої ночі – пару хвилин проведених в сауні приховують наслідок вашого вчорашнього дозвілля. Але чи варто все це витрачатися на облаштування власної сауни самостійно або замовляти її будівництво під ключ?  Нумо розумітися.

Домашня сауна – основні переваги та недоліки
Але перед цим хочеться відзначити, що під домашньою сауною ми маємо на увазі, в такому випадку, такі лазні, які розміщуються безпосередньо всередині будинку, санвузла. Це не належить до банних прибудов на території приватного будинку, коли парна є окремим приміщенням з великою кількістю кімнат. Це швидше міні-сауна, яка може використовуватись у квартирі або невеликому міському будинку.

Позиції домашньої сауни

Сьогодні технологія будівництва домашніх саун дозволяє робити їх максимально компактними та здійснювати монтаж практично у будь-якій ванній кімнаті. Це справді знахідка для багатьох активних людей, які живуть у мегаполісі, проводять багато часу на роботі та просто не мають часу насолоджуватися всіма благами життя повною мірою. Така міні-сауна в такому випадку може стати для них справжньою втіхою.
Серед переваг такої конструкції:

  • Економія простору.

На такі лазні звертають увагу навіть власники більших приватних будинків. Набагато простіше побудувати невелику парну кабіну, ніж здійснювати трудо- та ресурсозатратний процес монтажу повноцінної лазні.

  • Можна скомпонувати з душовою кабіною.

У такому разі не тільки економиться місце, а й не потрібна додаткова каналізація та точка виведення трубопроводу.

  • Швидкість будівництва.

Для монтажу парильної кабіни потрібно не більше двох днів. Це значно економить час, гроші та нерви замовника.

  • Колірність конструкції.

У нішу або куточок кімнати вставляється конструкція, яка повністю продумана виробником. Це означає, що на етапі монтажу навряд чи виникнуть якісь складності, а експлуатуватися така міні-сауна і всі її прилади будуть легко і невимушено.

  • Обслуговування.

Невелика баня розігрівається до п’яти хвилин. Це дуже економічно і зручно, адже вам не потрібно заздалегідь планувати лазневі процедури, начебто це була повноцінна сауна, яку потрібно починати протоплювати майже за три-чотири години.

  • Варіативність конструкції.

Залежно від розміру кімнати та деяких інших особливостей, про які ми поговоримо трохи пізніше, можна вибрати один із варіантів міні-сауни: суху чи мокру, парову чи інфрачервону. У будь-якому випадку кожен знайде вигляд лазні, що підходить саме йому.

  • Корисність для організму.

Чи варто ще раз згадувати про користь лазні для людини? Сауна загартовує організм, підвищує імунітет і стійкість до стресів, приводить м’язи в розслаблення та заспокоює шкіру, знімає огрубілий шар епідермісу, через що ви виглядаєте молодшими та впевненішими. А вечірній сеанс банних процедур – це просто гарантія того, що спати ви будете як немовля. Для цього потрібно лише відчинити її двері.

Домашня сауна – основні переваги та недоліки

Недоліки домашньої сауни

Попри такі позитивні моменти, зрозуміло, створює міні-сауна та деякі незручності у своєму застосуванні у квартирах і особливо це стосується не призначених для таких речей житлових приміщень.

  • Кабінка займає достатньо місця.

Повноцінна простора міні-сауна займає чимало місця. Тому слід бути точно впевненим у тому, що ви використовуватимете її регулярно. В іншому випадку ви втратите кілька житлових квадратних метрів простору.

  • Встановлення сауни вимагає дозволу.

На жаль, а може і на щастя, затишну особисту сауну не можна встановлювати у квартирі, керуючись виключно власним бажанням. Для цього вам знадобиться низка документів, серед яких готовий проект перепланування, дозвіл від керуючої компанії, пожежної служби, держ. інспекції архітектурного нагляду, житлової інспекції.

  • Вимоги до навичок монтажу.

Дуже важливо створювати сауну, дотримуючись правильної технології підключення до вентиляції та водопроводу. В іншому випадку вам загрожує підвищена вологість не тільки в кімнаті, а й у всій квартирі, а може навіть у сусідів.

  • Підвищена пожежна небезпека.

Продуктивна електрична піч завжди потребує особливої ​​уваги. Слідкуйте за нею, а також за навантаженням на електромережу. Нехай вам у цьому допоможуть спеціальні прилади, що контролюють.

Як вибрати місце для сауни й що слід врахувати

Є ще низка умов, які мають бути дотримані при встановленні міні-сауни всередині квартири. Наприклад:

  • встановлювати сауну можна лише в монолітний або цегляний будинок;
  • заборонено встановлення лазень у житлових кімнатах, включаючи кухню, у підвальних приміщеннях та на останніх поверхах;
  • квартира повинна бути не меншою за певну площу (однушка – мінімум 38м², двійка – 54м², трішка – 68м²);
  • для підключення сауни потрібно підведення кабелю для трифазного обладнання;
  • при установці печі слід дотримуватися необхідних відстаней до стін, дверей та інших меблів;
  • електропіч має бути сертифікованою і відповідати нормам пожежної безпеки.

Попри такі складнощі в її монтажі, це дуже швидко окупиться, тому що вам більше не доведеться витрачати час та гроші на відвідування громадських саун чи СПА. Крім того, це час, який можна витратити на те, щоб побути наодинці зі своєю половинкою у приголомшливій обстановці.

Домашня сауна – основні переваги та недоліки
Якщо ви зважилися на встановлення власного затишного банного куточка та вивести свій відпочинок та розслаблення на новий рівень, але не знаєте з чого почати, то звертайтесь до нас у Chernyshevgroup. Ми маємо великий досвід встановлення не тільки домашніх парилок, але й інших будівельних робіт для дому або бізнесу та гарантуємо високий результат на всіх етапах виробництва.